Ціле розмаїття людських захворювань пов’язане з переохолодженням організму в цілому. Проте, якщо поступово призвичаювати організм до різних подразників (спека, холод), то він, несвідомо, адаптується до них. Поступово виникає рефлекс пристосування, а також, в подальшому, опір різним захворюванням.

Слід пам’ятати, що стійкість організму підвищується лише стосовно того подразника, за допомогою якого здійснювалося закалювання.

Дані сучасних досліджень переконують нас у тому, що закалювання завжди призводить лише до позитивних результатів. Для закалювання слід використовувати воду, повітря, сонячне світло в поєднанні з різними фізичними вправами.

Особисто я досить скептично ставився до цього протягом довгого часу. Більше того, почав одягатися тепліше, ніж було необхідно. Боявся відкритих дверей, балконів, вікон і подібного.

В результаті цього я захворював ще частіше. Мій організм звикав і реагував зовсім навпаки. Іншими словами, я став менш стійким, більш схильним до різних захворювань, включаючи вірусні.

В подальшому я переглянув своє ставлення до цього процесу. Тому я пропоную вам декілька перевірених мною протягом багатьох років порад.

Тоже. Закаливання слід починати поступово. Спочатку з часткового, а потім загального обтирання водою. Я радив б обтиратися водою кімнатної температури. Можна використовувати махрове рушник.

Поступово температуру води потрібно знижувати до 10-15 градусів Цельсія. Закаливання ніг слід починати лише в здоровому стані дихальних шляхів. Вода в ванній або в тазу також повинна спочатку відповідати температурі навколишнього середовища.

Далі її також потрібно знижувати. Після водних процедур ноги необхідно витерти махровим рушником і потерти, щоб вони покрасніли. Носоглотку закаляють полосканням, використовуючи ті ж температурні рекомендації.

Крім зазначених водних процедур, я також використовував загальне обливання. Але це вже наступний етап. Я обливав всю свою фігуру від голови до ніг. Після цього я обтирав тіло рушником, надягав халат і декілька хвилин ходив по кімнаті або на свіжому повітрі.

Температурний режим цього обливання такий же, але нижній поріг опускався до 5 градусів Цельсія. Якщо є можливість плавати в природних водоймах – чудово! Спробуйте робити це у будь-яку погоду. Ваш організм і голос в тому числі скажуть вам велике спасибі.

Тільки не плавайте після прийому їжі. Не заходьте в воду сильно розігрітим і завжди плавайте інтенсивно. Не менше 2-3 хвилин. Після виходу обов’язково витріть тіло рушником.

Також схильні до закалювання організму співака сонячні процедури. Найкращий час з 08:00 до 11:00 (не більше години) і вечірній, не раніше 16:00. При цьому голову слід захищати від прямих сонячних променів.

Відношення до свого голосу – це відношення до своєї професії. І він завжди звучить чистіше і яскравше, якщо весь організм здоровий. Закалюйтеся і не захворюйте.

P.S. Нагадуємо що надаємо всі види послуг звукозапису в нашій студії. Звертайтесь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *