Я – Олександр Тищенко. Композитор, поет, аранжувальник, продюсер… Ідея створення студії звукозапису з’явилася в мене на початку 90-х років після поїздки зі своєю групою “Зимовий Сад” до Канади. Я був вражений великою кількістю невеликих студій звукозапису в Торонто. Тому я міцно вирішив створити щось подібне в Києві. У той час завдяки розпаду Радянського Союзу в Україні з’являлося все більше і більше молодих талановитих виконавців і груп.

Спочатку я створив студію “Зимовий Сад” виключно для написання своїх пісень. Я згадую ті роки з великою ностальгією. Це було саме початком. У той час в Україні існувало всього кілька студій звукозапису – “Центральний Дім Звукозапису”, “Мелодія” і “Кобза”. Мої перші кроки як композитора і аранжувальника пов’язані саме з ними. Я щиро вдячний всім своїм старшим колегам, оскільки цей перший досвід був для мене надзвичайно цінним.

Через два роки мені надалася можливість пройти стажування в одній зі студій в США (Нешвілл). Мій наставник, відомий продюсер Деніел Клері. За півроку до від’їзду в Америку я мав честь працювати разом з ним над великим американсько-українським проектом “Together” американської співачки Денін разом з місцевими хорами. Студія Деніела Клері здійснювала виробництво артиста, від прослуховування і відбору перших записів, які надходили в студію десятками щодня, до виходу альбомів, багато з яких пізніше ставали платиновими.

Спочатку мені довелося працювати 12 годин, прослуховуючи нові записи, залишаючи ті, які, на мій погляд, були найкращими. Одночасно з цим я відчував, як працює Ден та його помічники в студії. З часом мене стали залучати до створення аранжувань разом із американськими колегами. На наступному етапі моєї освіти мені вже довіряли запис американських співаків як звуковому продюсеру. Цей час залишається найважливішим у моїй професійній діяльності.

Цей досвід роботи багато в чому допоміг мені в майбутньому. Здається, що прості речі, на які раніше я навіть не звертав увагу, іноді стають вирішальними при створенні аранжувань, запису та наступному зведенні. Немає потреби говорити про те, наскільки важливий подібний досвід в будь-якій професії!

По поверненню до України я почав закуповувати нове студійне обладнання. З часом, з придбанням значної частини обладнання, студія поступово почала набирати необхідний масштаб для повноцінного функціонування.

Перша перешкода полягала в тому, що в Україні на той час було всього декілька музичних магазинів, асортимент яких в основному орієнтований на концертну діяльність. Тим не менше, частину необхідного обладнання я купив в Києві. Решта доводилася добувати будь-яким способом.

Звісно, не завжди все було гладко. Ситуація в країні, падіння валюти, перехід на національну валюту – все це створювало великі труднощі. Оскільки будь-яка апаратура, а тим більше студійного класу, має особливість застарівати. Ми “виживали” так само, як кінематограф, театри, музеї і таке інше.

Час швидко пройшов… У нашій країні з’явилося велике число студій звукозапису. Вимоги до кінцевого продукту зросли у декілька разів. Ім’ям визнаннями залишалося лише одне – визнання артистами, колегами.

Потім наставали довгі роки напруженої роботи. Запис артистів, починаючи з співаків, дикторів, інструменталістів, вокальних ансамблів, виготовлення рекламних роликів, написання аранжувань і створення авторських пісень.

І тоді я почав привертати до роботи додаткових звукорежисерів і аранжувальників, оскільки сам уже не впорався з обсягом замовлень. Одночасно з цим я компонував музику для художніх і документальних фільмів, а також мюзиклів.

Також, з 2000 року ми серйозно задумалися про ще одне велике напрямок – створення відеопродакшн студії. Експеримент виявився успішним. Спочатку ми знімали відеокліпи лише для мене, а потім і для інших артистів. В подальшому почали виготовляти відеорекламу.

P.S. Сьогодні “Зимовий Сад Studio”, завдяки постійному вдосконаленню, пошуку нових методологій і технічних рішень, успішно працює на ринках України, США, Канади, Чехії, Польщі, Білорусії. Висока кваліфікація наших співробітників була високо оцінена нашими канадськими партнерами. Це дозволило нам відкрити в початку 2016 року філіал студії “Зимовий Сад” в Канаді.
Дякуємо Богу. Ми працюємо. Допомагаємо початківцям. Поважаємо тих, хто вже досягнув певних висот. Телефонуйте, пишіть.
З повагою, О. Тищенко та вся команда “Зимовий Сад Studio”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *